شرکت Bitdefenderدر سـال ۲۰۰۱ میلادی در کشـور رومـانـی تـاسیس شد و در زمانی اندک، به یکی از سازندگان مطـرح نـرم افـزارهـای ضد ویـروس تبدیل شـد. شرکت Bitdefender سـازنـده یکی از سـریع ترین و کارآمدترین نرم افزارهای ضد ویروس در دنیا است.

محصولات Bitdefender دارنده ده ها نشان از مؤسسات ارزیابی مستقل نظیر AV-Comparatives و AV-Test هستند. همچنین محصولات Bitdefender به دفعات از سوی این موسسات معتبر به عنوان برترین ضد ویروس سال معرفی شده اند.

محصولات متنوع Bitdefender صدها میلیون کاربر خانگی و سازمانی را در اقصی نقاط جهان در برابر تهدیدات سایبری محافظت می کنند. محصولات Bitdefender توسط نمایندگان محلی این شرکت در بیش از ۲۰۰ کشور دنیا توزیع و پشتیبانی می شوند.

فناوری Gravity Zone

ساختار GravityZone امکان مقیاس پذیری (Scalability) را به آسانی فراهم آورده و قادر است امنیت شبکه را با هر تعداد سیستم، تـامیـن نمـاید. نصب و راه اندازی GravityZone نیز سریع و آسان بوده و تنها با وارد کردن یک ماشیـن مجازی آماده (Virtual Appliance) بر روی هر نوع بستر مجازی سازی، انجام می شود. سازگاری با Active    Directory، VMware vCentre و Citrix XenServer زمان و نیروی انسانی لازم برای محافظت ماشین های مجازی و فیزیکی، را بطور چشمگیر کاهش می دهد.

مدیران شبکه می توانند هر یک از سه سرویس امنیتی GravityZone را به دلخواه  نصب و راه اندازی نمایند. پس از نصب اولیه نیز اضافه کردن سرویس تنها  نیازمند  فعالسازی ساده آن سرویس در صفحه رابط GravityZone است. ابزار مدیریت امنیت  GravityZone دارای سه سرویس زیر است :

– امنیت برای شبکه های فیزیکی  (Security for Endpoints)

– امنیت برای محیط های مجازی  (Security for Virtual Environments)

– امنیت برای سرورهای ایمیل (Bitdefender Security for Exchange)

– امنیت برای دستگاه های همراه (Security for Mobile Devicess)