چگونگي دريافت سرويس اينترنت وايرلس:

يكي از روش هاي برقراري ارتباط با اينترنت استفاده از سرويس هاي وايرلس مي باشد كه نسبت به سرويسهاي ديگر مانند adsl وwimax از كيفيت مطلوب تر و نيز بدلايل مختلف از محبوبيت بيشتري نيز برخوردار است كه از دلايل آن مي توان به نصب و راه اندازي فوري و نيز بي نياز بودن به خط تلفن و همچنين سرعت بالاي انتقال ديتا اشاره نمود.

سيستمWireless ثابت از امواج راديويي استفاده مي كند و خط ديد مستقيم براي برقراري ارتباط لازم دارد. بر خلاف تلفن هاي همراه و يا ديگر دستگاههاي Wireless، اين سيستم ها از آنتن هاي ثابت استفاده مي كنند و به طور كلي مي توانند جانشين مناسبي براي شبكه هاي كابلي باشند و مي توانند براي ارتباطات پرسرعت اينترنت مورد استفاده قرار گيرند.

تكنسين هاي شركت طبق وقت تعيين شده از طرف مشترك در محل حاضر شده و در صورتي كه محل مورد نظر در منطقه مناسب براي ارائه سرويس باشد راديو وايرلس را نصب كرده و كابلي به متراژ مورد نياز از راديو تا شبكه داخلي مشترك، همراه با اينترنت مورد نظر تحويل مي دهد. كابل تحويل داده شده، كابل شبكه مي باشد و از لحظه اتصال به رايانه مشترك داراي اينترنت بوده و نيازي به خط تلفن و پرداخت آبونمان ماهيانه مخابراتي ندارد


اينترنت وايرلس مخصوص مجتمع ها و برجهاي تجاري و مسكوني:

برخي از مجتمع ها و برج هاي تجاري و مسكوني كه تمايل به راه اندازي و ارائه سرويس اينترنت بصورت متمركز براي ساكنين خود را داشته باشند، يكي از راهكاري مناسب جهت اين گونه موارد، دريافت پهناي باند اينترنت بصورت اختصاصي (Dedicated) و انتقال آن از طريق بستر ارتباطي وايرلس به شبكه LAN مجتمع و سپس توزيع اينترنت بين ساكنين متناسب با نياز و درخواست آنها مي باشد.

اين شركت براي بر آورده كردن نياز مشتركين متقاضي اين نوع سرويس، تمهيدات ويژه اي را پيش بيني نموده است. متقاضيان مي توانند به صورت زير جهت برخورداري از اين سرويس اقدام نمايند:


1 ارئه درخواست رسمي توسط هيئت مديره مجتمع: در اين مرحله هيئت مديره، درخواست خود را جهت برخورداري از سرويس اينترنت پر سرعت در داخل مجموعه به شركت ارسال مي كنند.

2 امكان سنجي توسط شركت: در اين مرحله متخصصان فني شركت در محل حاضر شده و امكان ارئه سرويس را بررسي مي نمايند. در صورتيكه ارئه سرويس امكان پذير باشد، اين فرآيند وارد مرحله عقد قرارداد مي شود .

3 عقد قرارداد: شركت به منظور انتقال پهناي باند اينترنت مورد نظر به شبكه داخلي برج، قرداد كلي با مديريت مجموعه را منعقد مي نمايد. لازم به ذكر است كه در صورت تمايل مديريت، شركت در زمينه روشهاي توزيع و كنترل مقدار پهناي باند اينترنت ساكنين مشاوره لازم را ارائه مي نمايد.

4 نصب و راه اندازي تجهيزات: در اين مرحله شركت، تجهيزات مورد نياز را در زمانبندي مقرر نصب و راه اندازي شده و با اتصال مستقيم كابل شبكه راديو نصب شده در محل مشتري، سرويس اينترنت با پهناي باند درخواستي از طريق يك لپ تاپ يا PC تست و تحويل خواهد شد. لازم به ذكر است كه شركت در ارتباط با توزيع اينترنت داخل شبكه مشتري تعهدي ندارد ولي همكاري و مشاوره لازم تا حد امكان از طرف شركت انجام خواهد شد.