نمای کلی از امکانات موجود در این نسخه :

 • ضدبدافزار برای ایستگاه‌های کاری
 • حفاظت از فایل سرور ها
 • امنیت برای موبایل
 • مدیریت دستگاه های تلفن همراه
 • سرویس های کنترلی
 • کنسول مدیریت مرکزی

 

ابزار برتر ضدبدافزار :

این محصول مجهز به گارد ضد ویروس قدرتمند مبتنی بر مخزن ویروس و فناوری شناسایی ابری می باشد. این قابلیت موجب می گردد تا کلیه بدافزارها، کدهای مخرب، ویروسها و تروجانها شناسایی و حذف گردند. همچنین وجود هوش مصنوعی قدرتمند در این محصول می تواند تا حد بسیار زیادی بدافزارهای جدید را که هنوز به مخرن ضد ویروس افزوده نشده اند شناسایی و قرنطینه نماید.

حفاظت از سیستم‌ها دربرابر حملات هکرها

دیواره آتش پیشرفته و ماژول شناسایی “HIPS” موجود در این محصول به همراه سیستم پیشگیری از مزاحمت مبتنی بر میزبان آن به کاربران کمک می‌کند که از بنگاه‌های کاری خود و سرورهای موجود در شبکه‌هایشان حفاظت کرده و مانع از دسترسی مزاحمان به سیستم‌ها و درنهایت سرقت یا مغشوش نمودن اطلاعات کاری‌شان شوند. فایروال پیشرفته کسپرسکی با کنترل ترافیک ورودی و خروجی از باند (براساس پورت، آدرس آی‌پی، برنامه ایجاد کننده ترافیک، یا دیگر پارامترهای موجود) از Endpoint‌ها دربرابر تهدیدات شبکه حفاظت می‌کند. کسپرسکی همچنین از طریق قواعد از پیش تعریف شده خود برای بیش از ۲۵۰ برنامه محبوب و پر استفاده، به کاربران خود کمک می‌کند که زمان مورد نیاز برای پیکره‌بندی سازوکار حفاظتی فایروال خود را به حداقل میزان ممکن برسانند.

میلیون‌ها کاربر به حفاظت از کسب و کار شما کمک می‌کنند

ده ها میلیون کاربر کسپرسکی در سراسر دنیا روزانه فایلهای مشکوک خود در بطور خودکار توسط ماژول “KSN” در شبکه ابری لابراتوار کاسپرسکی قرار می دهند. این شبکه امنیتی با به روز رسانی فوری پایگاه داده خود و ارائه ابزارهای پاکسازی برای هر یک از فایلهای آلوده ارسالی کاربران، در کمترین زمان ممکن از انتشار آنها در فضای سایبری جلوگیری می نماید. از دیگر مزایای این شبکه ابری می توان به کاهش خطای شناسایی آنتی ویروس (False-Positives) و نهایتا افزایش بهره وری شبکه کاربران اشاره نمود.

ضدبدافزار برای ایستگاه‌های کاری

اسکن خودکار و برحسب تقاضا

ابزار امنیتی به صورت خودکار فایل‌ها را بلافاصله در زمان ایجاد، اجرا یا اصلاح شدن اسکن می‌کند. کاربران این ابزار می‌توانند در هر زمان که بخواهند عمل اسکن را برای تک‌تک فایل‌های موردنظر، دایرکتوری‌ها، دیسک‌های محلی ، یا دیسک‌های شبکه انجام دهند.

آلودگی‌زدایی پویا

فناوری آلودگی‌زدایی پویا (ACTIVE DISINFECTION) کسپرسکی برای خنثی‌سازی موارد مخرب در پایین‌ترین سطوح یک سیستم‌عامل عمل می‌کند.

ارائه مستمر آپدیت

شرکت کسپرسکی به صورت مستمر و حتی منظم‌تر از دیگر فروشندگان برنامه‌های ضدبدافزاری آپدیت مربوط به پایگاه‌های داده‌ای بدافزار خود را ارائه می‌کند. به علاوه استفاده از امضاهای مبتنی بر الگو، تشخیص فایل‌های مخرب و کاهش حجم آپدیت‌های مربوط به امضا را به مراتب راحت‌تر می‌کند. بهینه‌سازی آپدیت‌ها فشار وارده بر سی‌پی‌یوها، هارددرایوها و پهنای باند را به حداقل میزان ممکن می‌رساند و به این ترتیب منابع پردازشی بیشتری برای اجرای برنامه‌های مهم کاری در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

سیستم تشخیص فوری

سیستم تشخیص فوری کسپرسکی یا اصطلاحا “UDS” یک فناوری شناسایی فایلهای آلوده جدید قبل از افزوده شدن به مخزن ویروس می باشد و کمک شایانی به حفاظت موثر رایانه ها در فضای سایبری می نماید.

تحلیل‌های رفتاری

قابلیت SYSTEM WATCHER سیستم کسپرسکی به محض اجرای یک برنامه خاص، تحلیل‌های لازم را روی آن انجام داده و حفاظت پیشگیرانه مورد نیاز را ایجاد می‌کند و چنانچه با رفتار مشکوکی مواجه شود، برنامه یاد شده را مسدود می‌کند و علاوه بر آن، این قابلیت را نیز دارد که پیش از وقوع یک فعالیت مخرب سیستم را به وضعیت اول خود بازگرداند.

مسدود کننده حملات شبکه

مسدود کننده حملات شبکه این ابزار فعالیت‌های مشکوک در داخل شبکه را تشخیص می‌دهد و چنانچه هرگونه حمله نافرجامی را شناسایی کند، بر اساس معیارهای از پیش تعریف شده به آن واکنش نشان می‌دهد.

 

حفاظت از فایل سرور ها

حفاظت از پلت فرمهای مختلف فایل سرورها

محصول “Kaspersky Endpoint Security for Business Select” مجهز به ضد ویروس قدرتمند و پیشرفته جهت حفاظت از فایل سرورهای شبکه با پلت فرمهای مختلف از جمله ویندوز، لینوکس، ناول و “FreeBSD” می باشد. این محصول بدلیل استفاده حداقلی از منابع سیستم هیچگونه تاثیری در عملکرد سرورها نداشته و آنها را در مقابل طیف وسیعی از تهدیدات امنیتی محافظت می نماید. این محصول همچنین قادر به حفاظت از سرورهای خوشه ای ویندوز و سرورهای “Terminal Servers” شرکت مایکروسافت و شرکت “Citrix” نیز می باشد.

مدیریت آسان و گزارشات انعطاف پذیر

پانل مدیریتی قدرتمند با واسط کاربری کاربر پسند به همراه ابزارهای لازم جهت دریافت گزارشات متنوع از وضعیت امنیتی شبکه به شما این امکان را می دهد تا در کمترین زمان ممکن کلیه نیازهای خود را برآورده سازید.

پشتیبانی از سرورهای مجازی

راهکارهای امنیتی لابراتوار کسپرسکی موفق به دریافت نشان تایید از سوی “VMWARE” گردیده اند.

امنیت برای موبایل

ضد ویروس برای موبایل

محصول “Kaspersky Endpoint Security for Business Select” شامل ابزار امنیتی خاصی جهت حفاظت از تلفن های همراه می باشد. این ابزار حفاظتی با بهره گیری از مخزن ویروس، هوش مصنوعی و تکنولوژی ابری لابراتوار کسپرسکی از داده ها و اطلاعات موجود در گوشی های تلفن همراه موجود در شبکه حفاظت به عمل می آورد. شما می توانید در هر زمان فایلها، ایمیل ها و بسته های ضمیمه آنها را توسط تکنولوژی ابری کسپرسکی مورد اسکن و بررسی قرا دهید تا در صورت آلودگی آنها به بدافزارهای جدید فورا نسبت به پاکسازی آنها اقدام گردد.

کنترل برنامه های تلفن همراه

ابزار Kaspersky Endpoint Security for Business SELECT این امکان را در اختیارتان قرار می‌دهد تا انتخاب کنید که کدام برنامه‌ها اجازه اجرا شدن روی ابزارهای سیار دارای دسترسی به شبکه شرکت را بیابند. برای این منظور می توانید یک مجوز پیش‌فرض را انتخاب نمایید که به تمامی برنامه‌های ذکر نشده در لیست سیاه اجازه اجرا شدن می‌دهد یا در مقابل یک سیاست نفی پیش‌فرض را انتخاب نمایید که به تمامی برنامه‌های ذکر نشده در لیست سفید امکان اجرا نمی‌دهد. علاوه بر این قابلیت تشخیص خودکار روت یا جیل برک کردن حوادث نیز برای کاربران موجود می‌باشد.

جدا سازی محتوای شبکه ای و شخصی

اگر از دستگاه های همراه در شبکه استفاده می کنید می توانید با استفاده از این محصول اقدام به تعریف بخشهای منطقی داده ای برای داده های شبکه ای و داده های شخصی کاربران نموده و هر یک را جداگانه رمزنگاری کنید. همچنین قادر می باشید جهت امنیت بیشتر دسترسی برنامه های مختلف به هریک از داده های مذکور را تعریف نمایید.

 

قابلیت ضد سرقت

چنانچه یکی از ابزارهای سیار یاد شده مفقود و یا سرقت شود می‌توانید با استفاده از ابزار Select از راه دور وسیله مورد نظر را قفل نموده و مکان تقریبی آن را یافته و اطلاعات شرکت را از حافظه دستگاه پاک کنید. چنانچه سیم کارت موجود در ابزار سرقت شده توسط سارقین عوض شده باشد هم می‌توانید با استفاده از قابلیت SIM Watch ابزار Select شماره تلفن جدید آن ابزار را دریافت نمایید و به این ترتیب باز هم این امکان را خواهید داشت تا از تمامی قابلیت‌های ضد سرق برنامه Select از راه دور بهره‌مند شوید. **تنها برای پلتفرم‌های موبایل مشخص شده در لیست موارد پشتیبانی شونده شرکت کسپرسکی موجود می‌باشد. برخی از پلتفرم‌های موبایل پشتیبانی شونده امکان استفاده از تمامی قابلیت‌ها را ندارند.

مدیریت گسترده

پنل مدیریتی این محصول دارای قابلیت های فراوانی می باشد که موجب می گردد استفاده از آن بسیار آسان و در عین حال گسترده گردد. از مهمترین امکانات این پنل مدیریتی می توان به مواردی مانند: تطابق با “Apple MDM Server”، “Microsoft Exchange ActiveSync”، اکتیو دایرکتوری و مدیریت بر دستگاه های تلفن همراه اشاره نمود. شما همچنین قادر خواهید بود تنظیمات مربوط به اتصال تلفن های همراه را به راحتی پیکربندی نموده و دسترسی آنها به داده های شبکه و برنامه های کاربردی را تعریف کنید.

سرویس های کنترلی

قابلیت کنترل برنامه ها به شما این امکان را می دهد تا دسترسی به برنامه های موجود در شبکه را مدیریت نمایید. از دیگر مزایای این ابزار می توان به موارد زیر اشاره نمود: • مانیتورینگ برنامه ها : نظارت و طبقه بندی برنامه های کاربردی به عنوان برنامه های امن، محدود و نا امن. • کنترل برنامه های راه انداز: کنترل برنامه های راه انداز سیستم و قابلیت بلوکه سازی فعالیت آنها. • لیستهای سفید و سیاه : امکان تعریف لیستهای سیاه و سفید از برنامه های کاربردی و تعریف دسترسی کاربران به هریک از برنامه ها از طریق آنها.

فهرست های سفید پویا

از مهمترین امکانات موجود در ابزار کنترل برنامه ها استفاده از لیست های سفید پویا جهت اطمینان از عملکرد صحیح برنامه های کاربردی موجود در شبکه می باشد. لابراتوار کسپرسکی تنها شرکتی در بین شرکتهای سازنده محصولات امنیتی است که داری فهرست سفید و به روز برنامه ها می باشد. کارشناسان موجود در این لابراتوار به طور مداوم و روزمره برنامه های ارائه شده را مورد ارزیابی قرار داده و پایگاه داده فهرست سفید را برای کاربران روزآمد می نمایند. از آنجا که لابراتوار کسپرسکی فهرست سفید به روز شده خود را در فضای ابری قرار می دهد، کلیه کاربران می توانند به محض به روز نمودن نرم افزارهای ضد ویروس خود از آن بهره مند گردند.

کنترل دستگاه های جانبی

با توجه به اینکه کاربران شبکه می توانند به راحتی دستگاه های جانبی خصوصا حافظه های همراه را به راحتی به رایانه خود متصل کنند لذا بررسی این دستگاه ها و کنترل داده های آنها می تواند تا حد بسیار زیادی به امنیت رایانه ها کمک نماید. ابزار کنترل دستگاه های جانبی شامل موارد زیر است :

 کنترل دسترسی به دستگاه ، کنترل دسترسی به دستگاه های جانبی با کنترل پورتهای اتصالی، نوع دستگاه، شماره سریال دستگاه جهت جلوگیری از اتصال دستگاه های غیرمجاز و آلوده • تعیین زمان دسترسی: تعیین بازه زمانی جهت استفاده کاربران از دستگاه های جانبی

کنترل وب

قابلیت کنترل وب سایتها این امکان را به مدیر شبکه می دهد تا دسترسی کاربران مختلف به وب سایتها و داده های آنلاین را محدود و یا قطع نماید. همچنین می توان با گروه بندی وب سایتها نظیر: شبکه های اجتماعی، بازی های آنلاین، چت رومها و … و تعیین گروه هر یک از کاربران علاوه بر افزایش بهره وری کارکنان، از دسترسی آنها به وب سایتهای نا امن که می تواند موجب آلودگی رایانه های شبکه گردد، جلوگیری به عمل آورد.

کنسول مدیریت مرکزی

کلیه امکانات و ویژگیهای موجود در این محصول، قابل مدیریت و کنترل توسط پنل مدیریتی کسپرسکی با عنوان “Kaspersky Security Center” می باشد. واسط کاربری آسان با جلوه های بصری مناسب مدیر شبکه را قادر می سازد تا به سهولت و در کمترین زمان ممکن نیازهای مدیریتی خود را به انجام رساند. همچنین “Kaspersky Security Center” قادر به اسکن و شناسایی سرورهای مجازی و پلت فرمهای مجازی موجود در شبکه از جمله “VMWARE” و “Citrix” بوده و مدیر شبکه می تواند قوانین و سیاستهای خاص خود را برای آنها به وسیله این پنل اعمال نماید.

برنامه‌های داخلی

برنامه ‌های موجود در داخل SELECT به شرح زیر می‌باشند:
 • Kaspersky Security Center MDM
 • Kaspersky Endpoint Security for Windows
 • Kaspersky Endpoint Security for Linux
 • Kaspersky Endpoint Security for Mac
 • Kaspersky Anti-Virus for Novell NetWare
 • Kaspersky Anti-Virus for Linux File Server
 • Kaspersky Anti-Virus for Windows Server Enterprise Edition
 • Kaspersky Security for Mobile